Пн - Пт

9:00 - 17:00

Права по-новому: чого чекати водіям?

 

Навіть якщо керувати автомобілем ви навчилися ще в дитинстві, для отримання водійського посвідчення потрібно підтвердити свої знання в автошколі. Сьогодні водити авто швидше необхідність, ніж данина моді. Сучасний ритм життя посадив за кермо і чоловіків, і жінок, машина для багатьох стала не стільки засобом пересування, як способом заробити гроші, ще однією можливістю розпочати власну справу. Значно посприяло цьому і переобладнання мікроавтобусів, яке свого часу відкрило перспективи на старт особистого бізнесу з пасажирських перевезень для багатьох людей.

Правда, перегляд підакцизних позицій і підвищення ставок на імпорт вантажного автотранспорту ввели свої корективи, і фірм по переробці стало набагато менше, ніж на зорі розвитку сфери. Але мова зараз не про це. З недавніх пір і звична процедура отримання прав стала нетиповою. Так які вони, права по-новому? Пробуємо розібратися.

Міністерство внутрішніх справ України ввело зміни в систему складання іспитів. І перше нововведення - фото- і відеофіксація процесу здачі. Це, як стверджують першопрохідці, може злегка відволікати, тому таке ноу-хау швидше вважають зайвим.

Друге - час проведення іспиту. Тепер воно в загальному становить 60 хвилин, водіння на дорозі - 20 хвилин, на майданчику - близько 10-ти.

Квитки, за якими проходить екзаменація - вищої категорії, а це дозволяє відкрити відразу дві водійські категорії за раз. Найбільша допустима перерва в навичках водіння за новими правилами становить три місяці.

Якщо майбутній водій по час здачі вирішив схитрувати, скориставшись підказкою, а не власними знаннями, інструктор має повне право зупинити іспит. Цьому пункту приділяють особливу увагу, так як на дорогах країни трапляється чимало ДТП, іноді - зі страшними наслідками, причиною яких є такі водії.

Коли іспит провалений з іншої причини, наприклад, попалися питання не довчився або відповіді на них були призабуті, учень має право оскаржити результат протягом 10 днів, довівши, що оцінка його знань/умінь не відповідає дійсності. Також оскаржити рішення екзаменатора можна, якщо його поведінка і ставлення до учня здалися упередженими і суб'єктивними. Відмову на отримання посвідчення можна отримати і через документальну сторону питання. Якщо відвідувач автомобільних курсів не надав пакет стандартних документів, необхідних для допуску за кермо, зокрема - медичну довідку (або вона виявилася не підходящого зразка) отримання прав може затягнуться до подачі потрібних довідок і копій в повному обсязі.

Маршрути, на яких раніше здавали водіння майбутні автомобілісти в містах та інших населених пунктах, залишилися без змін. Хіба що на цій ділянці в момент здачі проходять ремонтні роботи, проводиться заміна дорожнього покриття та ін.

Згідно з новими правилами, якщо людина вчиться управлінню транспортом з важким причепом D1E, DE, РЄ, ВЕ, С1Е, то право на керування машиною, яка в подальшому буде тягнути цей причіп, отримує автоматично. Це плюс.

Нехтувати навчанням на водійських курсах не можна. Заняття не віднімуть у вас багато часу, зате потім користь від них буде очевидною. Особливо уважно потрібно поставитися до відвідування автошколи водіям, які планують займатися пасажирськими перевезеннями. Це величезна відповідальність і від досвідченості сидить біля керма залежить багато чого. Не менш важливо і вибрати професіоналів, у яких варто переобладнати мікроавтобус з вантажного на пасажирський варіант. У Бердичеві такі є. За якістю і досвідом фахівців звертайтеся в компанію Bus Service. Тоді переробка стане вигідним вкладенням. Після неї, отримавши права, ви зможете почати власну справу, яке буде приносити вам дохід.

схожі статті