Пн - Пт

9:00 - 17:00

Коли пора «перевзути» своє авто до літа

 

Переробка транспортного засобу з вантажного на пасажирський варіант - послуга, яка проводиться тільки раз, і лише періодично, згодом, у міру зносу, машині потрібна перетяжка салону. Але є опції, за якими автомобілісти регулярно, з року в рік звертаються на СТО і одна з таких - сезонна заміна шин. Водії зі стажем вже інтуїтивно визначають, коли пора «перевзути» свій транспортний засіб, на відміну від новачків, які, як правило, спочатку звертаються за порадою до старших товаришів.

Проте, погодні умови і зміна клімату, які ми спостерігаємо сьогодні, похитнули знання навіть найдосвідченіших керманичів, поставивши перед ними питання про те, коли ж пора купувати літню гуму і знімати зимові шини. Березень, звичайно, місяць примхливий, але і прогноз на найближчий час не дуже весняний. Тому тим водіям, які запасли сезонні шини запас, поки не варто поспішати і ставити їх на свої авто.

Перше, на що треба звернути увагу при переході зима-літо - це температурний режим. Прийнято вважати, що, якщо протягом тижня-двох позначка термометра на вулиці не опускається нижче +8 С навіть в тіні, гуму пора міняти. Сніг, якщо він був, уже мав зійти, а дорожнє покриття - підсохнути. Тільки от на ділі все не настільки чітко, адже рання весна дуже мінлива: вдень в сонячну пору може радувати теплом і змушувати задуматися про зміну гардероба, а ввечері і в нічний час сипати снігом, опускаючи градус до 0 С і нижче і змушуючи кутатися в свої об'ємні зимові пуховики.

Так ось, якщо вранці ви прийшли на стоянку за своєю машиною, а вона вкрита білим шаром паморозі - значить заміна шин ще терпить. В наш час виробники автогуми враховують всі нюанси і температурні похибки, виготовляючи для кожного сезону шини, здатні впоратися з покладеними на них завданнями також і у невизначене в плані погоди міжсезоння. Просто не треба цим зловживати, інакше є ризик зіпсувати шини, катаючись на них не в їх пору. Для зимової гуми, наприклад, це може призвести до швидкого зносу і поганої зчепки з теплим асфальтом, а це вже питання безпеки руху.

Часто водії, яким потрібна перетяжка салону мікроавтобуса або іншого ТЗ, намагаються поєднати заміну покриттів в авто з його перевзуванням по погоді. Таким чином вони хочуть уникнути черг на шиномонтажі, як часто буває в сезон. Крім того, багато спеціалізованих СТО та компаній, чий профіль - зміна цільового призначення авто, мають у продажу якісні шини різних брендів і цінового сегмента, а це значно полегшує автовласникам догляд за авто і економить час, що не менш важливо.

Тож якщо крім як заміна шин вам не потрібні інші послуги авто профі, звертайтеся до майстрів, спираючись не на дату в календарі, а на температуру на вулиці. Якщо протягом усього дня градус не опускається нижче 7-8 градусів з позначкою + - значить пора перевзувати машину. У разі, коли синоптики обіцяють стійкі +5 С, краще почекати - це та температура, яка є дуже хиткою і при якій однаково вірогідні як температурні стрибки, так і її різке падіння, аж до заморозків.

Не треба затягувати з переходом на літню гуму водіям, які їздять тільки в світлу пору дня, коли сонце піднімається високо і проблем із замерзанням вологи на дорозі, як часто буває навесні в нічний час доби, вони просто не застають. Це ж стосується жителів мегаполісів та інших населених пунктів, чий щоденний маршрут знаходиться далеко від тінистих доріг. Ділянок зі складним покриттям і таких, на яких сніг може довго затримуватися, не тая. Водіям, які полюбляють екстремальну маневрену їзду, поспішати з заміною гуми не можна, тому що на підмерзлій трасі літні шини можуть призвести до негативних наслідків, таких як ДТП.

При цьому підготувати свій автомобіль до літнього сезону ніколи не рано. Тим автовласникам, у яких шини залишилися з минулого року, коштує як мінімум оглянути їх на наявність порізів, пробоїн і на профпридатність в цілому. Не зайвим буде виміряти глибину протектора і переконатися в тому, що вона, як мінімум, становить 1,6 мм, прописані в ПДР України.

Якщо з питанням про заміну шин зима-літо ви вже розібралися, а ось перетяжка салону авто поки що залишає бажати кращого - звертайтеся в бердичівську компанію Bus Service. Її кваліфіковані співробітники приведуть в порядок крісла, дивани, кермо, торпедо, карти дверей і інші елементи салону машини, обтягнувши їх матеріалом, обраним замовником - якісно і за доступною ціною. Також, при необхідності, спеціалісти повністю змінять цільове направлення транспорту з вантажного на функціональний вантажопасажирський або комфортабельний пасажирський варіант.

схожі статті