Пн - Пт

9:00 - 17:00

Чи впливає переобладнання мікроавтобусів на їх VIN-код

 

Відповідь однозначна - не впливає. Він залишається незмінним навіть після того, як проведено переобладнання і повністю змінено цільове призначення авто. VIN - це ідентифікаційний код (Vehicle Identification Number), що складається з 17 знаків, з якого можна дізнатися все про транспортний засіб - починаючи від країни, в якій авто зійшло з конвеєра і закінчуючи можливими дорожньо-транспортними пригодами, де брало участь. Переробка здатна зовні видозмінити фургон, зробити з вантажівки сучасний і комфортабельний пасажир, оснастити функціональними мультимедійними системами та навіть отримати документальне підтвердження своєї законності, але вона не в силі переписати VIN-код, даний йому при його створенні.

Міжнародна організація стандартизації ISO, якій належить ідея такого кодування, постаралася зробити і сам цифровий набір, і його розшифровку універсальною і зрозумілою в усьому світі. І хоч на 100% реалізувати задумане їй не вдалося, все ж при бажанні відшукати все про машину за її кодом цілком реально, в тому числі для українських користувачів. Для цього потрібно просто звернутися в сервісний центр МВС, до офіційного дилера ТЗ, до нотаріусів, які мають доступ до баз даних або ж приватних осіб чи спеціалізованих сайтів, які під замовлення шукають у всіх доступних джерелах і передають клієнту інформацію про конкретне авто.

На перший погляд такий присвоєний виробником шифр може здатися безглуздим набором арабських цифр і великих літер латинського алфавіту (крім I, O, Q, з написанням яких можлива плутанина), але в ньому немає нічого випадкового. Кожен знак має своє значення і несе певну інформацію. Це дуже допомагає при покупці авто з пробігом з рук. Дізнавшись VIN машини, можна знайти про неї навіть ті дані, які не хотів би афішувати її нинішній власник.

17 цифр коду ділять на три частини. Перші три знаки - WMI - це індекс автоконцерну, який створив авто (1 - географічна точка на карті світу, 2 - країна-виробник, 3 - компанія). Наступні 7 знаків VDS - це група описів машини (модель, тип двигуна, кузов, комплектація і т.д.), а останні 8 - VIS, її ідентифікація (рік випуску ТЗ, його серійний номер). Це загальноприйнята характеристика, є і виключення з правил і інша розшифровка, послідовність. Як правило, знайти код можна знайти зліва на приладовій панелі під лобовим склом, на табличці під капотом, на підлозі салону, лонжероні, чаші підвіски. «Перебити» VIN-код реально, але це незаконно і кримінально карається.

Часто в оголошеннях про продаж автор, намагаючись розрекламувати машину, пише, що вона не бита, не фарбована і що не брала участі в ДТП. Особливо актуально це сьогодні для імпортованих з-за кордону авто, які гонщики везуть сюди під замовлення або з метою подальшого перепродажу, задешево купивши їх після аварії за місцем колишньої реєстрації. Невеликі фінансові вкладення і пару днів в майстерні творять чудеса. Трохи шпаклівки на вм'ятину або заміна крила, шар фарби - і необізнаний водій-новачок навіть не здогадається про те, що його обдурили. А дізнається лише тоді, коли, наприклад, замовить професіоналам переобладнання мікроавтобусів з вантажних у пасажирські, і почує від них, що не все так просто з його вантажівкою.

VIN-код - це паспорт машини і ваша гарантія покупки того авто, яке ви хотіли та для тих цілей, для яких воно потрібно. В тому числі, для переробки. Якщо вас цікавить, де і кому замовити переобладнання мікроавтобусів Бердичів, щоб зробили якісно, ​​зверніть увагу на провідну міську компанію Bus Service.

схожі статті